Bloomberg: Bitcoin przygotowuje się do potężnego rajdu, takiego jak w 2017

Jedna z największych na świecie publikacji głównego nurtu, Bloomberg, przedstawiła własny raport na temat ekosystemu Bitcoin. Wynika z niego, że pierwszą kryptowalutę czeka rajd byków podobny do tego z 2017 roku.

Według autorów załamanie na giełdach bardzo wpłynie na bitcoin. Wynik końcowy będzie jednak bardziej przypominał to, co stało się ze złotem po kryzysie finansowym w 2008 r.

goldprice.org

Kryptowaluta, która powstała w 2009 r., choć jest uważana za aktywa o podwyższonym ryzyku i zmienności, w porównaniu z innymi instrumentami rynkowymi, na przykład S&P 500, wykazuje dobre wyniki w tym roku„.

W 2020 roku, gdy świat jest w kryzysie związanym z pandemią COVID-19, a państwa drukują ogromne ilości pieniędzy w celu wsparcia gospodarki, bitcoina czeka kluczowy test w procesie stania się quasi-walutą jak złoto. Naukowcy uważają, że z tym testem z powodzeniem sobie poradzi.

Bitcoiny i złoto najbardziej skorzystają z bezprecedensowego bodźca monetarnego, któremu towarzyszy spadek na giełdach ”, możemy przeczytać w raporcie.

Pojawienie się kontraktów futures na bitcoiny odpaliło rajd byków w 2017 roku. Jednak wzrost otwartych pozycji, malejąca zmienność i porównawcza dynamika przewyższająca wyniki, które można zaobserwować na tle spadających rynków akcji, wskazują, że bitcoiny wkraczają w fazę dojrzałości i stają się coraz bardziej cyfrową wersją złota niż aktywem do spekulacji.

Autorzy spodziewają się, że zmienność bitcoina spadnie, a jest to niezwykle ważna obserwacja: jest to historycznie najniższy poziom zmienności, który ostatni raz zaobserwowano w październiku 2015 r. Zapoczątkowało to rajd byków, którego kulminacją było osiągnięcie szczytów w grudniu 2017 r.

https://data.bloomberglp.com/professional/sites/10/Bloomberg-Crypto-Outlook-April-2020.pdf

źródło: https://cointelegraph.com/news/bloomberg-bitcoin-is-setting-up-for-2017-like-bull-run

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.