Jack Dorsey: Square może wydać portfel sprzętowy Bitcoin

Dorsey i jego Square planują wyprodukować portfel sprzętowy

Firma płatnicza Square rozważa wydanie portfela sprzętowego do przechowywania bitcoinów. Zostało to ogłoszone przez jej założyciela i CEO Twittera Jacka Dorseya. Powiedział, że firma nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji.

Square rozważa zbudowanie portfela sprzętowego dla bitcoina” – napisał Dorsey.

Jeśli to zrobimy, razem ze społecznością stworzymy całkowicie otwarte urządzenie, od oprogramowania po sprzęt”.

Dorsey poinformował również, że portfel można zintegrować z aplikacją Cash App, w której firma pozwala klientom kupować bitcoiny. Projektując urządzenie, Square obiecuje skupić się na technologii drugiego poziomu. Dorsey poprosił o zalecenia dotyczące możliwych opcji, które wspierałyby „rozważany dziesięciokrotny wzrost”.

Jednocześnie zachęcał do kierowania innymi pomysłami na lepszą organizację portfela sprzętowego, np. czy potrzebuje małego wyświetlacza. „Oczekiwanie, że główny konsument sprawdzi szczegóły na ekranie, prawdopodobnie nie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa, ale prawdopodobnie spowoduje obniżoną niezawodność, wzrost kosztów i zmniejszoną dostępność” – napisał Dorsey.

Jeśli chodzi o czas ewentualnego premiery portfela, zauważył jedynie, że opublikuje informacje, gdy tylko takie się pojawią.

Comments (No)

Leave a Reply