CoinGecko dodaje oceny cyber-bezpieczeństwa do swojej listy giełd.

Platforma danych kryptograficznych CoinGecko nawiązała współpracę z firmą Hacken zajmującą się bezpieczeństwem cybernetycznym.  Ma to na  celu włączenia wskaźników klasyfikacji giełd oraz oceny ich wiarygodności.

CoinGecko zaktualizował algorytm Trust Score, aby uwzględnić standardy cyberbezpieczeństwa dla ponad 400 giełd kryptowalutowych wymienionych na swojej platformie.

Od 1 lipca 20% oceny zaufania CoinGecko będzie ustalane na podstawie oceny bezpieczeństwa cybernetycznego dostarczonej przez firmę zajmującą się technologią bezpieczeństwa Hacken.

Zgodnie z zapowiedzią aktualizacja algorytmu zapewni „bardziej całościowy przegląd giełd kryptowalutowych”.

Ocena cyberbezpieczeństwa firmy Hacken ma na celu ocenę „zdolności giełdy do utrzymywania bezpiecznego środowiska operacyjnego zarówno dla platformy, jak i jej użytkowników”.

Zakresy punktowe ocen mieszczą się w przedziale od 1 do 10 i są podawane na podstawie analizy „bezpieczeństwa serwera i użytkownika, programów bug bounty ,crowdsourcingu, a także historycznych przypadków włamań”.

Współzałożyciel i dyrektor operacyjny Bobby Ong dodał, że integracja nastąpiła po kilkumiesięcznych dyskusjach między obiema firmami, a partnerstwo planuje także współpracę w celu „edukowania społeczności kryptograficznej w zakresie ulepszania osobistych praktyk bezpieczeństwa cybernetycznego”.

Dyma Budorin, CEO Hacken, określiła giełdy kryptowalut jako „najbardziej złożone  finansowe platformy”, które stały się „głównym celem rosnącej społeczności hakerów”.

CoinGecko planuje dalszy rozwój w tym kierunku, Ong dodał też: „Istnieje kilka innych wskaźników, które badamy pod kątem przyszłych aktualizacji algorytmu wyniku zaufania, aby uczynić go bardziej solidnym, całościowym i mniej podatnym na manipulacje, aby lepiej odzwierciedlić ogólny stan kondycji giełd.”

CoinGecko planuje również wprowadzić w tym roku nowe wskaźniki śledzące rynek kryptowalutowych instrumentów pochodnych.

„Rynek kryptowalut rozwija się bardzo szybko i stale obserwujemy trendy na rynku” – powiedział Ong.

zródło: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply