Użytkownicy Paypal otrzymują e-mail z ostrzeżeniem dotyczącym kryptowalut

W tym tygodniu użytkownicy Paypal zgłosili otrzymanie od Paypal oficjalnie wyglądającej wiadomości e-mail, ostrzegającej przed aktywnością związaną z kryptowalutami.

W mailu stwierdzono, że zgodnie z polityką PayPal handel i kupowanie kryptowalut za pomocą platformy jest zabronione. Mail zawiera też prośbę o zaprzestanie jakiejkolwiek działalności związanej z walutami cyfrowymi.

Użytkownicy otrzymali wiadomości o treści: „Podczas przeglądania Twojego konta zauważyliśmy, że twoja działalność wiąże się z handlem lub transferem kryptowalut. Jest zabronione zgodnie i wbrew naszemu regulaminowi. Ponieważ nie jest to niedozwolone na platformie Paypal, prosimy o zaprzestanie jakiejkolwiek działalności prowadzącej do handlu lub transferu kryptowalut. Jeśli nadal będziesz angażować się w tę działalność w systemie Paypal, nie będziemy mogli dalej oferować naszych usług. ” (tłumaczenie red.)

PayPal nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia, ale jak piszą zagraniczni użytkownicy wiadomość nie jest prawdziwa i platforma w odpowiedziach prywatnych odcina się od niej. Prawdopodobnie jest to kolejna ingerencja hakerów w świat kryptowalut w ostatnim czasie.  Najprawdopodobniej wykradli bazę adresów klientów PayPal i podszyli się pod nadawcę.

Platforma płatności online przedstawia sprzeczne informacje na temat kryptowalut. Z jednej strony nie są entuzjastami zdecentralizowanych systemów płatności, z drugiej jednak właśnie w tym miesiącu ujawniono, że firma PayPal złożyła wniosek o patenty związane z kryptowalutami. Podobne działania możemy dostrzec na polskim rynku, a za przykład może posłużyć Bank PKO BP.

Dwudziestoletni już dziś popularny system płatności online został stworzony przez Petera Thiela i Elona Muska. Przychody firmy rutynowo plasują się w miliardach dolarów. Platforma działa na ponad 200 rynkach i jest obsługiwana w 25 walutach na całym świecie. PayPal jest często postrzegany jako bezpośredni konkurent kryptowalut, które według wielu chcą wyprzeć scentralizowany model płatności z codziennych transakcji.


Comments (No)

Leave a Reply