USDC może być wkrótce przesyłany aż po 10 blockchainach

Stabilcoin z kapitalizacją rynkową 25 miliardów dolarów jest obecnie w czterech sieciach.

USDC, czyli drugi co do popularności stablecoin, który obecnie można przesyłać po czterech różnych łańcuchach bloków, może wkrótce znaleźć się w ośmiu do dziesięciu kolejnych sieciach.

Byłaby to najszersza jak dotąd ekspansja stablecoina o wartości 25 miliardów dolarów, potencjalnie przekraczająca osiem blockchainów, które wspierają USDT Tethera, lidera rynku z kapitalizacją rynkową wynoszącą 63 miliardy dolarów.

Prawdopodobnie USDC będzie dostępny na Avalanche, Celo, Flow, Hedera, Kava, Nervos, Polkadot, Stacks, Tezos i Tron.

CENTRE, które jest konsorcjum prowadzonym przez giełdę kryptograficzną Coinbase i firmę płatniczą Circle, powiedziało, że rozszerzenie na inne sieci pomaga „napędzać indywidualne i korporacyjne przyjęcie otwartych technologii blockchain”.

„Przewidujemy, że USDC na tych platformach blockchain i protokołach wielołańcuchowych jeszcze bardziej przyspieszy korzystanie z najszybciej rozwijającej się cyfrowej waluty dolara na świecie”, oświadczyło CENTER.

USDC został uruchomiony na Ethereum w 2018 roku i rozszerzony na Algorand, Stellar i Solana w drugiej połowie 2020 roku.

Potencjalna ekspansja na inne blockchainy następuje po parze ogłoszeń pokazujących dynamikę rozwoju USDC jako narzędzia oszczędnościowego generującego odsetki. Circle ogłosiło swoje produkty Circle Yield i DeFi API pod koniec ubiegłego tygodnia.

W swoim wstępnym ogłoszeniu CENTER powiedział, że aktualizacje dotyczące harmonogramu dalszych integracji zostaną opublikowane „w ciągu całego roku”.

 


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.