Giełda Coinbase oficjalnie potwierdza plan IPO

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase potwierdziła dziś plany wejścia na giełdę.

Na swoim blogu giełda informuje, że Coinbase Global Inc. złożył projekt wniosku S-1 w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Formularz S-1 jest używany przez firmy, które chcą wejść na giełdę w celu rejestracji papierów wartościowych. Zawiera podstawowe informacje o działalności i wynikach finansowych emitenta.

Oczekuje się, że formularz S-1 zacznie obowiązywać po zakończeniu przez SEC procesu przeglądu, zgodnie z warunkami rynkowymi i innymi warunkami” – napisano.

Szczegóły oferty zostały ujawnione. Nieznane są również wyniki finansowe firmy, ale źródła podają, że od kilku lat konsekwentnie osiąga bardzo duże zyski. Podczas ostatniej rundy inwestycyjnej w październiku 2018 r. Coinbase zebrał 300 milionów dolarów. Eksperci sugerują, że wartość znacznie wzrosła i wynosi 7-12 miliardów dolarów.

Informacja, że ​​Coinbase przygotowuje się do przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej (IPO), pojawiła się tego lata. Źródła podały wówczas, że giełda zamierza rozpocząć proces rejestracji do końca roku.

Coinbase opublikowało swoje ogłoszenie pośród kilku korzystnych czynników. Bitcoin przekroczył poziom 20 000 $ i w momencie publikacji ma wartość powyżej 22 000 $. Ponadto debiuty giełdowe przyciągnęły ostatnio znaczną uwagę tradycyjnych uczestników rynku. Usługa wynajmu krótkoterminowego Airbnb przeprowadziła własną ofertę publiczną w dniu 10 grudnia, zbierając około 3,5 miliarda dolarów.

źródło: https://blog.coinbase.com/coinbase-announces-confidential-submission-of-draft-registration-statement-b140a9dfc9f5

Comments (No)

Leave a Reply