Uniswap zwolnił pracownika za oszustwo związane z tokenami FrensTech

Scamer wśród pracowników Uniswap

Zdecentralizowana giełda kryptowalut Uniswap zwolniła pracownika za niewłaściwe postępowanie z memcoinami FRENS. Pracownik sprzeniewierzył ponad 25 000 USD za pomocą programu rug pull.

Deweloper, znany w społeczności kryptograficznej jako AzFlin, znalazł się pod ostrzałem i oskarżeniami o manipulowanie FrensTech, memcoinem powiązanym z friend.tech, nową platformą społecznościową opartą na blockchain Base.

Wkrótce po uruchomieniu FrensTech na Uniswap, AzFlin wycofał płynność, którą pierwotnie zapewniał. Deweloperowi udało się zdobyć 14 ETH o wartości około 25 800 USD, które zostały wycofane za pośrednictwem protokołu Hop. To narzędzie ułatwia przenoszenie zasobów kryptograficznych między różnymi łańcuchami bloków.

AzFlin nie tylko wycofał płynność, ale także sprzedał wycofane aktywa kryptograficzne, co bardzo zaskoczyło społeczność kryptograficzną, ponieważ AzFlin jest uważany za osobę publiczną i zajmował dobrą pozycję w Uniswap. Wielu użytkowników wyraziło zaniepokojenie tym incydentem, wzywając rynki do zintensyfikowania samoregulacji.

Według LinkedIn , AzFlin to pseudonim na X (dawniej Twitter) i GitHub inżyniera ds. inteligentnych kontraktów Allena Lina, który pracuje w Uniswap od lipca 2022 r. Wcześniej był głównym deweloperem platformy transakcyjnej NFT Genie.

Działania jednej osoby mogą mieć daleko idące konsekwencje, źle wpływając na reputację platform takich jak Uniswap. Założyciel Uniswap, Hayden Adams, skomentował sytuację na Twitterze. Napisał, że giełda potępia działania AzFlina. Zachowanie tego pracownika jest sprzeczne z wartościami firmy, dlatego zakończyła z nim współpracę.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.