Wormhole ogłosił airdrop tokenów W

Kolejny airdrop już za chwilę

Protokół międzyłańcuchowy Wormhole oparty na Solanie będzie dystrybuował własny token W.

Z łącznej emisji 10 miliardów monet początkowo do obiegu trafi 1,8 miliarda W. 85% wolumenu aktywów zostanie odblokowane w ciągu czterech lat.

Według tokenomiki projektu 17% tokenów zostanie rozdysponowanych wśród społeczności, 12% trafi do deweloperów, 31% trafi na wsparcie projektów w ekosystemie, a 23,3% trafi do skarbca.

Zespół ds. protokołu planuje z czasem przejść na zdecentralizowaną formę zarządzania. Zgodnie z planami DAO projektu przejmie na siebie ciężar podejmowania decyzji dotyczących dodania i wyłączenia obsługi blockchain, aktualizacji inteligentnych kontraktów, dostosowania prowizji i innych istotnych zmian.

W listopadzie 2023 roku Wormhole zamknął rundę finansowania w wysokości 225 milionów dolarów , co wyceniło startup na 2,5 miliarda dolarów.

W 2022 roku protokół stracił 120 000 WETH (wówczas ponad 319 milionów dolarów) w wyniku włamań. Właściciel projektu , Jump Crypto, w ciągu 24 godzin zrekompensował szkody. W 2023 r. zespół protokolarny odzyskał skradzione środki przy pomocy platformy DeFi Oasis i brytyjskich organów ścigania.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2023 roku spółka-matka Jump Trading podjęła decyzję o wydzieleniu Wormhole w odrębną działalność .

Comments (No)

Leave a Reply