Token giełdy OKX spadł o 50% w niecałą minutę

50% w dół, w kilkadziesiąt sekund

We wtorek 23 stycznia OKB, natywny token giełdy kryptowalut OKX, stracił około połowę swojej wartości w mniej niż minutę, jak wynika z danych CoinGecko. Zespół projektowy rozpoczął dochodzenie. Rano token był wart około 52 dolarów, ale nagle spadł do 25 dolarów.

Po godzinie cena tokena zaczęła stopniowo wracać do normy. Ale cena nadal pozostaje niższa od ceny porannej – 46 dolarów.

„Nasz zespół bada ostatnią zmienność ceny OKB” – poinformował założyciel OKX, Star Xu.

Analitycy platformy CryptoQuant zauważyli, że jak dotąd nie odnotowano „żadnych zauważalnych odpływów” z głównych rezerw aktywów OKX.

Specjaliści serwisu Spot On Chain zauważyli, że obniżka ceny zbiegła się z wprowadzeniem na giełdę 176 154 OKB (10 mln dolarów) z dziesięciu adresów, które przez długi czas były uśpione.

Analitycy twierdzą, że portfele mogą należeć do jednej osoby, ale związek między tym podmiotem a późniejszym spadkiem cen pozostaje niepewny: „Wszystkie 10 portfeli otrzymało łącznie 176 154 dolarów OKB cztery lata temu (20 lutego 2020 r.) i później nie podjęło żadnych działań”.

OKX to giełda kryptowalut założona w 2017 roku. Oferuje rynki transakcji spot i futures z możliwością kopiowania transakcji i korzystania z botów handlowych. Liczba użytkowników OKX przekracza 50 milionów osób. Według CoinMarketCap OKX zajmuje szóste miejsce w rankingu giełd pod względem wolumenu obrotu.

Comments (No)

Leave a Reply