Binance.US szuka nowego partnera bankowego w USA

Binance.US nie chce opuszczać amerykańskiego rynku

Giełda kryptowalut Binance.US poszukuje nowego partnera bankowego w USA. Firma prowadzi negocjacje z kilkoma instytucjami kredytowymi jednocześnie, ale jak dotąd bez powodzenia, informuje The Wall Street Journal, powołując się na poinformowane źródła.

Wcześniej platforma współpracowała z Signature Bank i Silvergate Bank. Obydwa banki popadły w kłopoty w marcu tego roku.

Zgodnie ze źródłami WSJ, jako środek tymczasowy, Binance.US przekazywał fundusze fiducjarne użytkowników pośrednikom, w tym Prime Trust. Rozmówcy tłumaczyli, że taka konstrukcja spowalnia proces przemieszczania aktywów.

Według raportu platforma prowadzi rozmowy z kilkoma instytucjami bankowymi, w tym Cross River Bank i Customers Bancorp, ale nie odniosła sukcesu, ponieważ te ostatnie obawiają się ryzyka regulacyjnego.

Współpracujemy z kilkoma amerykańskimi dostawcami usług bankowych i płatniczych, a także pozyskujemy nowych partnerów, jednocześnie modernizując nasze wewnętrzne systemy, aby stworzyć bardziej stabilną platformę fiducjarną i oferować dodatkowe usługi” – powiedział WSJ przedstawiciel Binance.US.

Comments (No)

Leave a Reply