Starknet potwierdził airdrop tokena STRK

Airdrop Starknet już niebawem

Przedstawiciele Fundacji Starknet potwierdzili pogłoski o zbliżającym się airdropie natywnego tokena sieci drugiego poziomu STRK.

Fundacja opracowuje plany dystrybucji tokena wśród określonych użytkowników/członków społeczności w oparciu o przeszłą aktywność” – czytamy w oświadczeniu.

Dzień wcześniej jeden z użytkowników X zamieścił zrzuty ekranu stron, które na krótko pojawiły się w serwisie Starknet. Pokazują kryteria, które należy spełnić, aby otrzymać monety.

Jednakże projekt strony przypominał wersję roboczą, a nazwa projektu w niektórych miejscach została błędnie napisana („Straknet”).

Fundacja Starknet wyjaśniła incydent w następujący sposób:

Zespoły techniczne tworzą i testują różne interfejsy, z których część trafia do świata, a część nie”.

Organizacja podkreśliła, że ​​zrzuty ekranu przedstawiają projekty planów, które są w trakcie opracowywania. Potwierdzone szczegóły dystrybucji zostaną ogłoszone później.

Jednak Fundacja Starknet ustaliła datę wykonania migawki, dając do zrozumienia, że ​​już minęła. Wszystkie późniejsze manipulacje protokołem nie wliczają się do kryteriów odrzucenia.

Fundusz zauważył również, że dystrybucja STRK została potwierdzona już w 2022 roku, kiedy wypuszczono sam token.

W październiku twórcy przełożyli odblokowanie monet na 15 kwietnia 2024 r. Wcześniej planowano to na 29 listopada 2023 r.

Całkowita podaż STRK wynosi 10 miliardów, ale aktywa nie są jeszcze prezentowane na platformach handlowych.

Według DeFi Llama w chwili pisania tego tekstu łączna wartość zablokowana w rozwiązaniu L2 wynosi 35 milionów dolarów i nieznacznie spadła w ciągu ostatniej jesieni.

Przypomnijmy, że w lipcu zespół programistów stojący za StarkNet uruchomił aktualizację Quantum Leap, mającą na celu zwiększenie przepustowości systemu.

Comments (No)

Leave a Reply