2400 portfeli oczekujacych na airdrop Arbitrum zhakowanych

Haker zhakował 2400 portfeli oczekujacych na airdrop Arbitrum

Wczoraj, 20 marca, zespół Arkham wykrył podejrzaną aktywność w ekosystemie Arbitrum. Nieznany haker wysłał masowo ETH w opłatach za gaz na 2400 zainfekowanych adresów, którzy następnie aktywowali kontrakt ARB w oczekiwaniu na airdrop.

Konto prawdopodobnego atakującego to – 0x59d4087f3ff91da6a492b596cbde7140c34afb19. Arkham zaleca cofnięcie podejrzanych zezwoleń i powstrzymanie się od jakiejkolwiek interakcji z tym portfelem.

W jaki sposób sprawca uzyskał dostęp do kluczy prywatnych? Najpewniej metodą phishingową. Wcześniej zespół informował, że zapowiedź zrzutu z Arbitrum aktywowała wielu scamerów.

Fałszywe strony, fałszywe grupy z rzekomo gwarantowaną emisją tokenów – to wszystko są powszechne sztuczki służące do wyciągania danych osobowych użytkowników. Każdy prosty i gwarantowany sposób rzekomego uzyskania ARB jest oszustwem.

Airdrop planowany jest na 23 marca. Nie wszyscy jednak otrzymają tokeny. Administracja serwisu wprowadziła system punktowy do oceny „lojalności” użytkowników.

Należy zachować czujność i uważnie sprawdzać wszelkie transakcje, nawet te, które wydają się być związane ze zdarzeniem całkowicie legalnym. Dalsze losy prawdopodobnie przejętych kont pozostają pod znakiem zapytania.

Comments (No)

Leave a Reply