Portfel Trezor wprowadzi wersję software, która obsługuje tylko Bitcoiny

Dyrektor techniczny SatoshiLabs Pavol Rusnak powiedział, że dziś, 9 września, pojawi się oprogramowanie dla portfela sprzętowego Trezor, które obsługuje tylko Bitcoiny.

Jeśli spojrzymy na komentarze pod tym tweet’em to zauważymy, że decyzja o wprowadzeniu oprogramowania Trezor tylko dla BTC znalazła wielu zwolenników.

W ubiegłym tygodniu SatoshiLabs dodał możliwość tworzenia zapasowych kopii portfeli Trezor przy użyciu tajnego schematu Shamira . Ta metoda pozwala podzielić kopię zapasową hasła na kilka elementów, z których niektóre wystarczą, aby przywrócić dostęp do portfela. W ten sposób użytkownik może zmniejszyć ryzyko utraty lub kradzieży hasła, nie tracąc dostępu do portfela, jeśli jeden z elementów zostanie zgubiony.

Trezor aktywnie bada rynek i na bieżąco wprowadza zmiany w swoim oprogramowaniu czyniąc swój portfel jednym z najlepszych na rynku *portfeli sprzętowych*. Z kolei pomysł z portfelem tylko dla BTC może się okazać strzałem w dziesiątkę, zwiększając sprzedaż w znaczny sposób. Jak odpowie konkurencja? Przekonamy się wkrótce.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.