Tron z największą liczbą aktywnych użytkowników dApps

Opublikowano nowy raport Dapp, który analizuje wyniki zdecentralizowanego rynku finansowego w pierwszym kwartale 2020 roku.

Analiza zatytułowana „Kwartalny raport rynku aplikacji Dapp za pierwszy kwartał 2020 r.” została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej dapp.com. Pokazuje, że w pierwszych trzech miesiącach 2020 r. wolumen obrotu w DeFi – dApps wzrósł o ponad 50%.

Jego liczba przekroczyła 11 miliardów dolarów, w tym 8,68 miliarda dolarów na DEX, czyli o ponad 50% więcej niż w poprzednim kwartale.

Jednocześnie zmniejszyła się liczba nowych dApps: liczba 92 to najmniejsza liczba dApps na kwartał, począwszy od 2019 roku.

Kolejnym interesującym wskaźnikiem jest średnia liczba codziennych aktywnych użytkowników. Z tego punktu widzenia najwyższą pozycję tego rankingu zajmuje blockchain TRON z 21 606 użytkownikami, co stanowi 33% ogólnej liczby aktywnych użytkowników dziennie wśród 6 analizowanych łańcuchów bloków.

Dla porównania podobny wskaźnik Ethereum wynosi 20 994.

https://www.dapp.com/article/q1-2020-dapp-market-report

Natomiast liczba aktywnych użytkowników EOS spadła o 50%. Liczby są nadal bardzo małe, zwłaszcza jeśli porównamy je na przykład ze średnią dzienną liczbą użytkowników na scentralizowanych giełdach. Jednak porównując wolumen obrotu, staje się jasne, że wśród nich są inwestorzy lub handlowcy z doświadczeniem zawodowym.

Jeśli chodzi o wolumeny obrotu na blockchainie Ethereum, tylko 7,3% wygenerowanych dApps przechodzi przez użycie, reszta to tokeny ERC-20 – DAI, USDT, USDC, WETH itp.

https://www.dapp.com/article/q1-2020-dapp-market-report

DAI dominuje wśród stablecoinów w ekosystemie DeFi: w pierwszym kwartale 2020 r. osiągnęła wartość 2,96 mld USD, następnie USDC z 528,54 mln USD i USDT z 151,96 mln USD.

Ponownie liczby te są znacznie niższe niż na przykład na scentralizowanych giełdach, ale są znacznie wyższe niż w przeszłości.

Wskaźniki wzrostu mówią o poważnej dynamice rozwoju. Pomimo faktu, że scentralizowane finansowanie kryptograficzne staje się coraz bardziej dostępne dla szerszych grup ludności, zdecentralizowane finansowanie jest małą, ale szybko rosnącą niszą.

źródło: https://dapp.com

Comments (No)

Leave a Reply