Cena Bitcoina spadnie jeszcze niżej?

Analitycy JPMorgan Chase przewidują, że cena Bitcoina (BTC) może spaść nawet poniżej 1 200 $.

Twierdzą również, że banki i inne instytucje finansowe nie będą korzystać z technologii Blockchain jeszcze przez co najmniej trzy do pięciu lat.

Jak podaje Reuters, analitycy największego globalnego banku inwestycyjnego, uważają, że prawdziwa wartość kryptografii wciąż nie została udowodniona. Zostanie tylko wówczas, gdy inwestorzy stracą zaufanie do konwencjonalnych rodzajów aktywów, takich jak np.: złoto.

Nawet w skrajnych przypadkach, takich jak recesja czy kryzysy finansowe, istnieje duża ilość mniej skomplikowanych instrumentów do zawierania transakcji, inwestowania i zabezpieczania swoich aktywów, niż kryptowaluty.”

Analitycy JPMC zwracają również uwagę na fakt spadku zainteresowania rynkiem kryptowalut przez instytucjonalnych inwestorów. Przez ostatnie sześć miesięcy to indywidualni gracze stanowili większość rynku. W swoim raporcie Morgan uznaje używanie kryptowalut jako tradycyjnych płatności za czynność wciąż zbyt wymagającą. Popiera to tym, że większość firm nie była w stanie odnaleźć na rynku godnych sprzedawców, którzy byliby w stanie zaakceptować krypto.

Według nich spadek Bitcoina do ceny około 2 400 $ jest wysoce prawdopodobny. Nie wykluczają również spadku poniżej 1 200 $, jeżeli sytuacja na rynku będzie się wciąż utrzymywać. Podczas pisania tego artykułu cena BTC wynosi 3 599 $, co daje niespełna 4 % spadek w przeciągu tygodnia.

Są jednak kwestie, w których JPMorgan pokłada szczerą nadzieję. JPMC stwierdził, że technologia rozproszonej księgi (Distributed Ledger Tecnology- DLT) posiada ogromny potencjał, by zmniejszyć koszty dla globalnych banków oraz by wspomóc je w digitalizacji swoich procesów płatniczych.

Dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, krytycznie ocenia kryptowaluty i nigdy swojego braku sympatii do nich nie ukrywał. We wrześniu 2017 roku nazwał Bitcoina oszustwem. Mimo to pan Dimon wykazuje oznaki uznania dla technologii Blockchain.

Blockchain jest prawdziwy- to technologia”

Comments (No)

Leave a Reply