Reddit inwestuje nadwyżki środków w Bitcoin i Ether

Reddit inwestuje w kryptowaluty

Zarząd dużego forum internetowego Reddit powiedział, że firma stopniowo inwestuje w Bitcoin i Ethereum. Strategia inwestycyjna w kryptowaluty rozpoczęła się w 2022 roku.

Reddit ujawnił informację o inwestycjach w kryptowaluty w związku z wnioskiem o notowanie akcji na amerykańskich giełdach: firma ma w portfelach BTC i ETH, jednocześnie podkreśla, że ​​są to „nieistotne” kwoty.

Reddit widzi również duży potencjał w blockchainie i eksperymentował ze sprzedażą wirtualnych towarów za ETH i MATIC. Kwoty były niewielkie, ale ostatecznie firma doceniła wygodę używania kryptowalut do transakcji płatniczych.

Chociaż wierzymy, że kryptowaluty i blockchain mają znaczny potencjał, popularność i powszechność aktywów cyfrowych to stosunkowo nowy trend. Czas pokaże, czy w dłuższej perspektywie pozostaną one popularne i będą nadal wykorzystywane przez konsumentów detalicznych i przedsiębiorstwa” – czytamy w dokumentach.

Przypomnijmy, że Reddit prowadził wcześniej program lojalnościowy oparty na sieci Ethereum – użytkownikom wydawano tokeny ERC-20 zwane Punktami Społeczności. Program został zamknięty jesienią ubiegłego roku.

Comments (No)

Leave a Reply