Tim Draper: „Świat jest gotowy porzucić dolara na rzecz Bitcoina”

Draper uważa, że BTC mo że zastąpić USD

Miliarder i założyciel Draper Associates powiedział, że Bitcoin może wkrótce zastąpić dolara amerykańskiego i wszystkie inne waluty krajowe. Tim Draper na kanale Bloomberg Crypto oznajmił, że wierzy w Bitcoinową rewolucję w światowej gospodarce.

Na tle rosnącej atrakcyjności inwestycyjnej aktywów ze strony kapitału prywatnego i korporacyjnego, BTC może wkrótce zastąpić wszelkie monety fiducjarne w codziennych transakcjach. Biznesmen wierzy, że świat stoi u progu czasu, kiedy ludzie „nie będą już chcieli dolarów”, a każdy członek społeczeństwa będzie preferował flagową kryptowalutę.

Rewolucja Bitcoina może nastąpić w sposób naturalny, w wyniku masowego paniki na banki, podobnej do tej, która wydarzyła się z dolarem Konfederacji po zakończeniu wojny domowej w USA w 1864 r., zapewnił miliarder. Miliarder zwrócił uwagę prezentera Bloomberg Crypto, że świat już widzi zmiany w kierunku przyszłej rewolucji Bitcoin.

Argentyńczycy i Nigeryjczycy nie ufają już swoim peso i nairze, woląc prowadzić działalność w kryptowalutach, a Salwador przyjął BTC jako oficjalny instrument płatniczy. Tim Draper uważa, że ​​na tle kryzysu w Stanach Zjednoczonych głęboka penetracja bitcoinów do gospodarek krajowych będzie się tylko nasilać, a obywatele świata będą „jeść, pić i ubierać się za bitcoiny”.

Dzień wcześniej Europejski Bank Centralny skrytykował stanowisko amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), stwierdzając, że zatwierdzenie przez amerykański organ regulacyjny spotowych ETF-ów Bitcoin naraża inwestorów na niebezpieczeństwo.

Comments (No)

Leave a Reply