Twitter uruchamia dedykowany zespół ds. kryptowalut

Gigant mediów społecznościowych nakłonił Tess Rinearson do kierowania swoim nowym zespołem skupionym na decentralizacji mediów społecznościowych.

Twitter uruchamia dedykowany zespół ds. kryptowalut, ponieważ nadal wspiera przyjmowanie aktywów cyfrowych i zdecentralizowanych aplikacji.

Twitter zatrudnił Tess Rinearson, aby pokierowała swoim nowym zespołem ds. kryptowalut. Przed dołączeniem do Twittera Rinearson pracował w Tendermint nad silnikiem konsensusu Tendermint Core, a wcześniej pracował w firmie Interstellar zajmującej się płatnościami oprogramowania.

W swoim wątku na Twitterze ogłaszającym ten ruch Rinearson napisała:

​​„Po pierwsze będziemy badać, w jaki sposób możemy wspierać rosnące zainteresowanie twórców korzystaniem ze zdecentralizowanych aplikacji do zarządzania wirtualnymi towarami i walutami oraz wspierania ich pracy i społeczności”.

„Patrząc dalej w przyszłość, będziemy badać, w jaki sposób pomysły społeczności kryptograficznych mogą pomóc nam przekraczać granice tego, co jest możliwe w zakresie tożsamości, społeczności, własności i nie tylko” – kontynuował Rinearson.

Powiedziała również, że grupa będzie pracować nad „pomocą w kształtowaniu przyszłości zdecentralizowanych mediów społecznościowych”.

Obecnie Twitter umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie napiwków w BTC za pośrednictwem kanałów płatności stron trzecich.

 

Comments (No)

Leave a Reply