Bitcoin analiza techniczna #9

BTC/USD interwał tygodniowy.

Kończy się kolejny tydzień i widać zieloną świeczkę. Wolumen się specjalnie nie różni od poprzednich tygodni, mimo wzrostu ceny nie widać tu specjalnego popytu. Po samej świecy widać popyt, o czym świadczy brak cienia u dołu.

BTC/USD interwał dzienny

W dziennym interwale widać, jak dokładnie zadziałała strefa podażowa. Kurs w ostatnich kilku dniach pozostał w wąskiej konsolidacji. Linia trendu spadkowego nie została przetestowana.

BTC/USD interwał 4h

W interwale czterogodzinnym widać znacznie więcej. Wskaźnik RSI przed spadkiem dał sygnał dywergencji spadkowej, co zadziałało i kurs po wyjściu ze strefy dołem wpadł w korektę. Korekta powinna składać się z 3 fal, co naniosłem na wykres. Pierwsza fala zakończyła się na średniej EMA144 (pomarańczowa). Druga fala została zakończona i obecnie tworzy się fala trzecia, która ponownie przetestuje średnią EMA144 lub zejdzie niżej. Jeśli ruch fali C zakończy się przynajmniej na fibo 61,8% 9942$, to można z dużym prawdopodobieństwem spodziewać się kolejnych ruchów w górę. Najlepiej, żeby kurs później przebił poziom punktu B.

BTC udział w rynku

Udział Bitcoina w rynku kryptowalut po wybiciu poprzedniego szczytu wraca z powrotem we wcześniej wyznaczony obszar. Świadczy to o już sporym wykupieniu BTC. Nie napawa to optymizmem. Jeśli nie spowoduje to znaczących spadków kursu BTC i utrzyma się on powyżej 9100$ może to świadczyć o wymianie BTC na inne waluty alternatywne, co spowoduje wzrost ich kursu w stosunku do BTC.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.