Raoul Pal: „W 2030 roku połowa światowej populacji będzie posiadać kryptowaluty”

Połowa ludzi na świecie będzie posiadać kryptowaluty

Były dyrektor Goldman Sachs, Raoul Pal, porównał tempo adopcji Internetu w jego wczesnych latach z przyjęciem kryptowalut od 2016 r., kiedy liczba użytkowników po raz pierwszy osiągnęła milion. Dyrektor generalny Real Vision, Raoul Pal (Real Vision), jest przekonany, że obecnie liczba użytkowników kryptowalut może znacznie przekroczyć cztery miliardy.

Według obliczeń Pala Internet stał się najszybciej rozwijającą się technologią, jaką widział świat, a liczba użytkowników rosła o około 76% rocznie, a następnie, osiem lat po jego wprowadzeniu, o 43% rocznie.

Kryptowaluty rosną w tempie 137% rocznie. Jeśli porównać aktywa kryptograficzne i Internet na pewnym etapie rozwoju, to kryptowaluty mają 516 milionów użytkowników w porównaniu do 187 milionów użytkowników Internetu” – powiedział Pal.

Entuzjasta kryptowalut zasugerował, że do końca 2025 roku kryptowaluty posiadać będzie 1,1 miliarda dolarów ludzi, a na początku nowej dekady liczba ta wzrośnie do czterech miliardów użytkowników. To połowa światowej populacji.

Pod koniec ubiegłego roku Raoul Pal wyraził pewność, że Ethereum może działać lepiej niż Bitcoin, pomimo pojawienia się w Stanach Zjednoczonych kasowych funduszy ETF Bitcoin. Pal niedawno zasugerował , że w najbliższej przyszłości cena Bitcoina będzie wynosić 250 000 dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply