Przeglądarka Brave ma coraz więcej użytkowników

Brave Browser czyli przeglądarka internetowa, która mocno wspiera kryptowaluty ogłosiła, że w ciągu ostatniego roku ​​jej miesięczna liczba aktywnych użytkowników wzrosła o 1,5 miliona czyli o 125% .

Z danych ogłoszonych 1 czerwca wynika, że miesięczna liczba aktywnych użytkowników do końca maja wyniosła już 15,4 miliona. Natomiast liczba codziennie aktywnych użytkowników osiągnęła 5,3 miliona, jest to wzrost o 165% w ciągu ostatniego roku.

Jak się jednak okazało tylko 12,32% wszystkich użytkowników Brave Browser korzysta z funkcji związanymi z kryptowalutami.

Brave Browser to przeglądarka internetowa typu open source stworzona przez założyciela Mozilli i twórcę JavaScript Brendana Eicha, która koncentruje się na zapewnieniu lepszej prywatności i blokowaniu natrętnych reklam i trackerów. Przeglądarka zapewnia także opcjonalny system reklamowy oparty na tokenie ERC-20 pod nazwą Basic Attention Token (BAT).

Według Brave reklamy Brave Browser w 90-dniowym średnim współczynniku klikalności wyniosły 9%, czyli znacznie więcej niż średnia w branży wynosząca 2%. W szczególności niektóre firmy korzystające z tej usługi odnotowują współczynnik klikalności nawet do 15%. Do tej pory doszło do ponad miliarda zdarzeń potwierdzających reklamy, co stanowi wzrost o 930% w porównaniu do 97 milionów zgłoszonych w październiku 2019 r.

Za każde kliknięcie i obejrzenie reklamy, Brave nagradza nas dodając na nasze konto tokeny BAT. Istnieje też system dawania napiwków twórcom przez takie portale jak Twitter, Reddit, Twich czy Youtube.

Zródło : Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.