Argo Blockchain planuje zwiększyć wydajność wydobycia Bitcoinów o 240%

Brytyjska firma wydobywcza Argo Blockchain podwoiła zamówienie nowych koparek ASIC do 10 000 sztuk. Po dostawie urządzeń, Argo zwiększy zdolności wydobywcze o 240%.

Zamiast z góry zamówionych 5000 urządzeń Antminer S17 o wartości 13,09 mln USD, firma zamówiła 10 000 sztuk Antminer T17 w wysokości 9,51 mln USD.

Zapłata w wysokości 6,5 miliona USD dokonana wcześniej przez firmę zostanie wykorzystana przeniesiona na nowe zamówienie. Pozostałe 3 miliony USD zostaną sfinansowane przez Argo Blockchain z jej własnych rezerw.

Dostawy ostatniego zamówienia rozpoczną się w grudniu, a przewidywana przez firmę liczba ASICów to 10 500. Po ich otrzymaniu łączna liczba urządzeń do wydobywania Bitcoinów wyniesie 17 000 sztuk.

Prezes Argo Blockchain Mike Edwards zauważył, że „sprzyjające warunki w branży” umożliwiają inwestowanie w nowy sprzęt.

W drugim kwartale, spółka odnotowała znaczny wzrost przychodów z wydobycia. We wrześniu Argo Blockchain zainstalował 1000 nowych ASICów, zwiększając ich liczbę do 6000.

Akcje spółki w ubiegłym roku były przedmiotem obrotu na giełdzie w Londynie, a Argo Blockchain ogłosił status największej spółki publicznej w branży wydobywczej.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.