Programiści zintegrowali DNS z usługą nazw Ethereum

True Names, organizacja non-profit, w pełni zintegrowała przestrzeń nazw DNS z systemem Ethereum Name Service (ENS).

Właściciele domen DNS drugiego poziomu mogą je importować do użytku w sieci Ethereum.

„Jeśli posiadasz„ example.com ”w DNS, możesz zaimportować go do ENS jako„ example.com ”, a nie„ example.eth ”, ponieważ ta ostatnia jest osobną nazwą. Następnie można ustawić dla niego wpisy w ENS, na przykład, aby otrzymywać płatności na „example.com” w kryptowalutach takich jak ETH, BTC i DOGE” – napisali programiści.

Nazwa DNS zaimportowana do ENS może być również używana jako nazwa użytkownika w różnych zdecentralizowanych aplikacjach opartych na blockchainie Ethereum.

Podczas importowania nazwy pobierana jest jednorazowa opłata za gaz. Deweloperzy podkreślali, że ta prowizja może być „bardzo wysoka”. Dalsze używanie nazwy w sieci Ethereum jest bezpłatne, ponieważ opłaty są obecne po stronie DNS.

Pomimo tego, że nazwy DNS otrzymały podobne możliwości do domen natywnych dla sieci Ethereum, nadal mają wiele różnic. Na przykład mają różne modele zabezpieczeń.

Niektórzy użytkownicy oskarżali programistów o dewaluację nazw ENS. Brentley Millegan z True Names podkreślił, że system nigdy nie był nastawiony na generowanie zysków dla właścicieli domen, a integracja z DNS była planowana od wczesnych etapów projektu.

Firmy naprawdę zaczęły się interesować nazwami w ENS. Jednocześnie są gotowi zapłacić za nie poważne pieniądze. Sądząc po zapisach rynku OpenSea, 11 sierpnia browar Anheuser-Busch (właściciel znaku towarowego Budweiser) nabył nazwę beer.eth za 30 ETH (~93 500 USD).

Comments (No)

Leave a Reply