Programiści NEO odblokowali 1,6 miliona tokenów

Platforma NEO wkrótce doświadczy skoku zmienności cen aktywów, ponieważ przygotowuje się do wydania na rynek tokenów o wartości przekraczającej 11 milionów USD. Stanowi to 2,3% całkowitej emisji w obiegu.

Podobnie jak wiele innych, zespół programistów NEO przechowuje znaczną część natywnych tokenów. Okresowo są one sprzedawane w celu pozyskania środków na rozwój platformy. Pod tym względem duże kwoty, które czasami pojawiają się na rynku, nie powinny być zaskakujące.

Odblokowanie tokenów NEO było śledzone na koncie Whale Alert na Twitterze:


Dane tokeny NEO nie są jeszcze sprzedawane, a kiedy to nastąpi, wciąż nie wiadomo. Niemniej jednak można bezpiecznie założyć, że sprzedaż odbędzie się w najbliższej przyszłości, a to doprowadzi do spadku ceny tokena.

Obecnie ceny kryptowaluty odzyskują po znacznej korekcie w zeszłym tygodniu i bez wątpienia zespół NEO chciałby sprzedawać aktywa po podwyższonej cenie. Na szczęście dla inwestorów platforma kryptograficzna ma reputację uczciwej i przejrzystej organizacji w rozwiązywaniu problemów finansowych.

Dwa lata temu platforma szybko zyskała sławę i zajęła 10 miejsce w globalnym rankingu kryptowalut. Uważano, że jest to pierwszy prawdziwy konkurent Ethereum. Kluczową zaletą NEO była możliwość tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (dApp) w dobrze znanych językach programowania.

Od tego czasu szum wokół NEO osłabł, a od początku 2018 r. wartość rynkowa aktywów spadła. Pojawiło się kilku silnych konkurentów, takich jak VeChain i Cardano, którzy również należą do segmentu dApp.

Jednak NEO wciąż ma szansę, ponieważ projekt ma utalentowany zespół programistów i sporo zwolenników. W tym roku planowana jest ważna aktualizacja o nazwie NEO 3.0, która obejmie także uruchomienie nowej sieci.

Plotka głosi, że platforma ma wpływowych lobbystów i nawiązała relacje z dużymi chińskimi firmami. Nie trzeba dodawać, że inwestorzy chcieliby, aby to była prawda.

Zwolennicy NEO mogą być pewni, że platforma ma jasną strategię rozwoju, ale programiści powinni być bardziej ostrożni w podejmowaniu decyzji, które mogą zakłócać stabilizację lub wzrost ceny tokena.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.