Prawnik reprezentujący Tether przyznał, że stablecoin ma pokrycie tylko w 74%

Stablecoin Tether (USDT) ma tylko 74% pokrycia w walutach fiat i innych ekwiwalentach na dzień 30 kwietnia 2019 roku, poinformował przedstawiciel emitenta, radca prawny Stuart Hoegner.

Tether posiada około 2,1 miliarda dolarów w gotówce i krótkoterminowych papierach wartościowych.

Stuart Hoegner jest także radcą prawnym giełdy Bitfinex, która dzieli kadrę zarządzającą i ma większość wspólnych właścicieli z Tether.

Obie firmy znajdują się w centrum zarzutów prokuratora generalnego w Nowym Jorku, który twierdzi, że Bitfinex pożyczył ponad 600 milionów dolarów od Tether po utracie 850 milionów dolarów.

Inny prawnik reprezentujący Tether, Zoe Phillips z firmy prawniczej Morgan Lewis, napisał w oświadczeniu, że ​​Tether nie musi posiadać 1 USD za każdy wydany USDT .

Phillips napisał:

„…Wydaje się, że Prokurator Generalny uważa, że ​​Tether musi posiadać 1 USD w gotówce za każdego Tethera. Te zarzuty są błędne na wielu poziomach.

Warunki umowy kredytowej Tether i Bitfinex były „negocjowane na warunkach rynkowych oraz na rozsądnych warunkach handlowych”, każda ze spółek była reprezentowana przez niezależnego doradcę.”

Jednak, jak zauważył jeden z krytyków Bitfinex na Twitterze , ta sama osoba – Giancarlo Devasini – podpisała umowę kredytową w imieniu Tether, jak i Bitfinex .

Jak te informacje wpłyną na rynek kryptowalut? Jaka jest najbliższa przyszłość Tethera? Najprawdopodobniej okaże się w najbliższym czasie.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.