Dzienny wolumen obrotu na rynkach spot BTC spada poniżej 10 mld USD

Średni dzienny wolumen obrotu na giełdach spot spadł poniżej 10 mld USD po raz pierwszy od grudnia 2020 r. Tak wynika z danych The Block.

Na dzień 27 grudnia wygładzona 7-dniowa średnia ruchoma wynosiła 8,53 mld USD.

wolument spot btc

Indeks Strachu i Chciwości również świadczy o nastrojach na rynku. W chwili pisania tego tekstu trzyma się on stabilnie na poziomie 28 („strach”).

fear and greed

W grudniu łączny wolumen transakcji na rynkach NFT nadal spadał. OpenSea, który dominuje w tym segmencie, miał wynik 240,86 mln USD, w porównaniu z 253 mln USD w listopadzie.wolumen nft

Wcześniej badacze Nansen ustalili, że oparte na Ethereum niewymienne tokeny od początku 2022 roku były przedmiotem obrotu o wartości 23,7 mld USD.

Przypomnijmy, że w grudniu współzałożyciel BTCC i były szef giełdy Bobby Lee dopuścił możliwość powrotu hossy kryptowalutowej do początku 2025 roku.

Wcześniej założyciel Galaxy Digital Mike Novogratz powtórzył swoją prognozę, że bitcoin wzrośnie do granicy 500 000 dolarów. Powiedział, że aktywo osiągnie cel w ciągu pięciu lat ze względu na istotne zmiany w otoczeniu makroekonomicznym.

Comments (No)

Leave a Reply