Bakkt Bitcoin Futures Platform przygotowuje się do uruchomienia

Dzisiaj, 22 lipca, rozpoczyna się testowanie kontraktów terminowych na bitcoiny przez Bakkt. Pełne uruchomienie platformy powinno nastąpić przed końcem trzeciego kwartału. Pomimo faktu, że operator Intercontinental Exchange (ICE) Bakkt kilkakrotnie przesunął datę uruchomienia, zainteresowanie inwestorów wydaje się utrzymywać na bardzo wysokim poziomie.

Opinię na ten temat wyraził Samst Doctor, strateg w Fundstrat Global Advisors, nowojorskiej firmie, podczas Bakkt Digital Asset Summit w zeszłym tygodniu.

Według niego można powiedzieć, że masa krytyczna inwestorów instytucjonalnych, gotowych wejść na rynek w dniu premiery Bakkt, już się zgromadziła, ponieważ produkt, który zamierza oferować Bakkt, stanie się pierwszym regulowanym instrumentem tego typu w Stanach Zjednoczonych.

Wcześniej dyrektor operacyjny Bakkt Adam White wyraził przekonanie, że wprowadzenie kontraktów terminowych na bitcoiny wyznaczy nowe standardy dla całego rynku kryptowalut. Rozpoczęcie testowania platformy odbędzie się zaledwie dwa dni po obchodach 50. rocznicy lądowania pierwszego człowieka na Księżycu, powiedział, że „nie będzie to mały krok”.

W porównaniu z innymi rynkami udział instytucjonalny w kryptowalutach pozostaje niski z powodu ograniczeń narzuconych przez infrastrukturę rynkową i niepewność regulacyjną. Prowadzi to do niskiego wolumenu obrotu, płynności i przejrzystości cen ”- napisał Adam White na blogu Bakkt .

Wracając do wydarzenia w ubiegłym tygodniu, wzięło w nim udział wielu inwestorów i przedstawicieli agencji regulacyjnych. Dyrektor Blocktower Ari Paula powiedział, że kryptowaluta będzie szeroko rozpowszechniona wśród konsumentów detalicznych, gdy korzystanie z nich jako PayPal stanie się tak łatwe i bezpieczne.

Ari Paul jest również przekonany, że duże instytucje finansowe nie powinny ignorować zasobów cyfrowych, biorąc pod uwagę niski poziom ich korelacji z tradycyjnymi rynkami i zdolność do gwałtownego wzrostu wartości.

Główne zalety kryptowaluty Bitcoin, wg Ari Paul to ochrona przed inflacją i konfiskatą przez osoby trzecie.

Przypomnijmy, że na Bakkt zostaną zaprezentowane dwa kontrakty terminowe – z rozliczeniami dziennymi i miesięcznymi. Zarządzanie ryzykiem i mechanizm zabezpieczania tych kontraktów, według przedstawicieli platformy, spełnią standardy tradycyjnego rynku instrumentów pochodnych.

Ponadto firma przeznaczy 35 milionów USD na pokrycie transakcji, które przejdą przez izbę rozliczeniową. Wiadomo również, że Bakkt prowadził negocjacje z Departamentem Usług Finansowych Stanu Nowy Jork w sprawie statusu firmy powierniczej i możliwości pracy jako wykwalifikowany depozytariusz zasobów cyfrowych.

31 grudnia 2018 r. Bakkt zamknął rundę finansowania serii A, która przyciągnęła 182,5 mln USD, a po otrzymaniu tych inwestycji kapitalizacja platformy wzrosła do 740 mln USD.

https://medium.com/bakkt-blog/bitcoin-futures-custody-bakkts-differentiated-approach-59b88d6984b5

https://www.bakkt.com/index

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.