Ponad 41000 USD. Kolejne ATH Bitcoina

Bitcoin w czwartek po raz pierwszy przekroczyły poziom 40000$, po czym szybko spadł o $ 2 200. Dziś kryptowaluta znów osiągnęła nowe ATH pewnie przebijając barierę 41000$.

BTCATH

Analityk filbfilb wierzy , że ciągłe nowe ATH aktualizowane w ostatnich dniach przyczynia się do wejścia na rynek nabywców nowego typu, jednak nawet z nimi wzrost nie może trwać wiecznie.

„Konsolidacja bitcoinów po nieudanych próbach obniżenia ceny jest coraz krótsza. Nikt nie wie, jak wysoko może się wspiąć. Jeśli chodzi o korektę, dziś wiemy tylko, że korekty są agresywnie „wykupywane”. Nie chcę używać stereotypów, ale dopóki to się nie zmieni, trend jest twoim przyjacielem”.

Według filbfilb nowi kupujący przyjmują zautomatyzowany styl handlu, ponieważ muszą wejść na rynek z dużymi sumami pieniędzy, co różni się od ręcznych, zwykłych transakcji w 2017 roku.

Istnieją wyraźne oznaki istnienia algorytmów akumulacji. Te algorytmy rzadko dbają o cenę, kiedy muszą zainwestować X $ w okresie Y”- dodał.

Cały cykl byków, który ma teraz miejsce, będzie znacznie dłuższy niż ludzie się spodziewają. Hossa okazała się znacznie dłuższa niż oczekiwano np w 2016/2017. Tak właśnie działają rynki ”- pisze analityk Michael van de Popp.

Willie Wu zwraca uwagę na fakt, że na wykresie bitcoin nie ma poziomów, które pozwoliłyby na opór, więc analitycy mogą polegać tylko na zniesieniach Fibonacciego.

Kiedy nie ma historycznych poziomów oporu, wystarczą nam z natury magiczne liczby, aby zidentyfikować linie wsparcia i oporu. Bitcoin dosłownie przechodzi niepowstrzymane odkrycie cen na niezbadanym terytorium” – napisał.

W miarę jak bitcoin osiąga nowe, pięciocyfrowe poziomy, coraz więcej osób uważa, że ​​następny cel to 100 000 USD. „Spodziewam się, że akcje bitcoina i technologii ponownie podwoją się w ciągu 6-9 miesięcy” – napisał dyrektor generalny Mercury Immad Akhund.

Jesteśmy wyraźnie w bańce napędzanej środkami stymulacyjnymi fiskalnymi, niskimi stopami procentowymi i absurdalnie dużymi darmowymi dochodami podczas pandemii. Może się źle skończyć, ale ciesz się wspinaczką”.

Venture capital inwestor Chamat Palihapitiya, który kupił swoje BTC w latach 2012-2013, rozmawiał z CNBC i nazwał tę kryptowalutę „rakietą”, która będzie latać miesiącami i latami. Spodziewa się, że w przyszłości bitcoin będzie konsekwentnie przebijać poziomy 100 000, 150 000, 200 000 i tak dalej, ale nie podał szczegółowych predykcji.

W jakim czasie? Nie wiem. Pięć lat, dziesięć lat, ale on tam jedzie. Powodem jest to, że nasi liderzy nie są już tak wiarygodni i godni zaufania jak kiedyś. Na wszelki wypadek naprawdę potrzebujemy jakiegoś rodzaju ubezpieczenia, które można by trzymać pod poduszką, aby mieć dostęp do nieskorelowanego zabezpieczenia”- napisał Palihapitiya.

źródło: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-buying-algos-seldom-care-about-price-in-2021-says-analyst

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.