Coinbase delistuje Zcash w Wielkiej Brytanii

Giełda Coinbase poinformowała swoich klientów mieszkających w Wielkiej Brytanii, że usunie obsługę kryptowaluty Zcash (ZEC).

Stanie się to 26 sierpnia 2019 r., czyli zaledwie kilka dni po tym, jak brytyjski organ podatkowy HM Revenue & Customs poprosił giełdę o dane klientów i listę ich transakcji.

9 sierpnia brytyjscy użytkownicy giełdy, zostali poinformowani przez Coinbase, że mogą wycofać salda ZEC lub przekonwertować je na dowolną inną obsługiwaną kryptowalutę przed upływem terminu. Wszelkie salda Zcash pozostałe na platformie 26 sierpnia zostaną automatycznie przeliczone na GBP.

Nie ma obaw regulacyjnych mówi firma Electric Coin Company

Nagłe oświadczenie Coinbase wywołało obawy na Twitterze, że Zcash, czyli kryptowaluta, która pozwala użytkownikom na maskowanie adresów, ma zostać usunięta ponieważ jest niezgodna z brytyjskimi przepisami KYC / AML.

Według Electric Coin Company, firmy stojącej za Zcash, ich kryptowaluta jest „w 100%” zgodna z brytyjskim prawem i nadal można ją kupić w Wielkiej Brytanii na jednej z innych giełd, z którą również skontaktował się brytyjski organ podatkowy. Mowa tu o CEX.IO.

Więcej o kryptowalucie ZCash przeczytasz klikając link poniżej:

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.