Platforma Power Ledger migruje z Ethereum do Solana

Australijska firma Power Ledger migruje swoją platformę Energy Blockchain z Ethereum do Solana, aby poprawić szybkość transakcji i skalowalność.

Zgodnie z oświadczeniem Power Ledger, platforma jest obecnie używana na całym świecie w celu usprawnienia procesów zakupu i sprzedaży energii odnawialnej. „Stos technologiczny Power Ledger został pierwotnie zbudowany w sieci konsorcjum EcoChain w ramach konsensusu PoS w 2016 r., a następnie przeniesiony do zmodyfikowanego łańcucha konsorcjum Proof-of-Authority Ethereum w 2017 r.” – powiedział współzałożyciel Power Ledger i dyrektor ds. technicznych, John Bulich. ). „W krótkim okresie spełniło swoje zadanie, ale ograniczenia tego rozwiązania były zawsze oczywiste, w tym niska przepustowość”.

Współzałożycielka Power Ledger, Jemma Green, powiedziała, że ​​Power Ledger potrzebuje łańcucha bloków, który może obsługiwać szybsze przetwarzanie transakcji. „Nasza nowa platforma na Solanie będzie dziesiątki tysięcy razy szybsza niż Ethereum, a jednocześnie bardziej energooszczędna. Odkąd rozpoczęliśmy ten projekt, aby zwiększyć wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, częścią naszej misji jest zmniejszenie naszego własnego śladu węglowego ”- powiedziała.

Bulich powiedział, że Solana może z łatwością wspierać ekspansję pakietu usług Power Ledger, w tym handel P2P, śledzenie energii i aplikacje do certyfikacji energii odnawialnej (REC). „Główną zaletą Solany jest skalowalność, którą osiąga się dzięki PoH jako mechanizmowi synchronizacji, zapewniającemu wysoką przepustowość przekraczającą 50 000 transakcji na sekundę, bez potrzeby stosowania rozwiązań drugiego poziomu lub shardingu” – powiedział Bulich.

„Ponieważ jest to projekt społecznościowy o nazwie POWR, który pomaga zmieniać świat razem z nami, zapewnimy delegowane możliwości stakowania w naszym nowym blockchainie Powerledger”.

Tokeny platformy POWR będą nadal używane przez klientów i pozostaną w sieci Ethereum. Przypomnijmy, że zeszłego lata firma Power Ledger ogłosiła rychłe uruchomienie platformy blockchain do handlu energią odnawialną w Tajlandii i Azji Południowo-Wschodniej. W marcu indyjska firma energetyczna Tata Power DDL i India Smart Grid Forum (ISGF) nawiązały współpracę z Power Ledger, aby przetestować platformę opartą na blockchain do sprzedaży energii słonecznej.

źródło: https://www.powerledger.io/media/power-ledger-launches-next-generation-blockchain-moves-away-from-ethereum

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.