Sieć Ethereum przestała przetwarzać transakcje przez 25 minut

Ethereum (ETH) napotkało wczoraj wieczorem problem. W rezultacie sieć była praktycznie wyłączona przez 25 minut. Transakcje zostały jednak przetworzone, ale nie zostały sfinalizowane.

Ethereum napotyka na problem

Ostatniej nocy około godziny 11, kilku deweloperów Ethereum zgłosiło, że wystąpił problem. Blockchain miał rzekomo nie sfinalizować bloków transakcji przez 30 minut. Oznacza to, że te bloki nie były przez długi czas tworzone na stałe na blockchainie.

Transakcje były nadal pobierane, ale tym samym bez finalizacji. Wywołało to niepokój wśród osób, które w tym czasie wysłały transakcję. Rzeczywiście, w takiej sytuacji transakcje te są podatne na manipulację. Czy faktycznie tak się stało, nie wiadomo.

Jednak zdaniem niektórych deweloperów, świadczy to również o odporności sieci. Pomimo opóźnienia niektórych bloków transakcyjnych, transakcje nadal były odbierane i przetwarzane.

Ethereum znów działa prawidłowo

Tymczasem sieć znów działa prawidłowo. Transakcje są odbierane i pomyślnie finalizowane. Co jest dokładną przyczyną, póki co nie wiadomo. Deweloperzy sieci pracują nad tym, aby dowiedzieć się, jak mogło do tego dojść.

To nie pierwszy raz, kiedy Ethereum boryka się z problemami. Jeszcze przed Merge, Beacon Chain, blokchain Ethereum z proof-of-stake (PoS), doświadczył przerwy. Następnie 7 bloków transakcyjnych z rzędu nie mogło przetwarzać transakcji. Jednak w tym czasie było to jeszcze w fazie testów i nie miało większego wpływu.

Konkurent Ethereum, Solana (SOL), borykał się jednak w ostatnich latach ze znacznymi problemami. Sieć kilka razy całkowicie przestała działać przez długie okresy czasu. Tymczasem jednak i ta sieć chyba uporządkowała swoje sprawy.

Comments (No)

Leave a Reply