FBI aresztowało rosyjskiego rapera za pranie pieniędzy na BTC-e

Federalne Biuro Śledcze USA (FBI) aresztowało rosyjskiego rapera Maxima Bojkę w domu w Miami. Jest oskarżony o pranie pieniędzy za pomocą kryptowalut, za pośrednictwem nieistniejącej już platformy handlowej BTC-e.

Według „Post-Gazette” z Pittsburgha FBI podejrzewa, że ​​Bojko współpracował również z międzynarodową grupą hakerską QQAAZZ i nazwał go „poważnym cyberprzestępcą”. FBI twierdzi, że w przeszłości grupa ukradła „dziesiątki milionów dolarów”.

Kiedy Bojko przekroczył granicę USA 19 stycznia, powiedział, że otrzymał 20 000 USD w gotówce z inwestowania w bitcoiny i wynajmu nieruchomości w Rosji.

Pomimo tych oświadczeń celnicy zaczęli monitorować aktywność Bojki sieciach społecznościowych. Zdjęcia z „niewiarygodnym bogactwem” opublikowane na koncie na Instagramie potwierdzały, że Bojko ukrywa duży majątek.

Podczas dochodzenia stwierdzono, że Bojko był powiązany z BTC-e, giełdą kryptowalut, która stanowiła około 3% globalnego handlu bitcoinami w 2015 r. i została zamknięta w 2017 r.

Wyszukiwanie w bazach danych FBI wykazało, że jego adres e-mail … został użyty do zarejestrowania konta na BTC-e … Rejestrujący używający tego e-maila wskazał nazwę „Maxim Bojko” i nazwę użytkownika „gangass”. Dane z BTC-e wykazały, że Bojko otrzymał depozyty w wysokości 387,964 USD, czyli około 136 bitcoinów które zostały spieniężone – zapisano w nakazie aresztowania.

Zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych artykuł dotyczący prania pieniędzy przewiduje kary do 10 lat.

https://www.thedailybeast.com/flashy-russian-rapper-maksim-boiko-charged-with-laundering-money-for-cybercrime?source=articles&via=rss

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.