Laureat Nobla, ekonomista Robert Shiller twierdzi, że Bitcoin 'Bubble' może trwać „przez jakiś czas”

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, Robert Shiller, uważa, że chociaż Bitcoin (BTC) może być bańką, nie oznacza to, że pęknie i zniknie na zawsze, wynika z wywiadu z 13 kwietnia w CNN Trading Nation (link).

Shiller, który jest obecnie profesorem ekonomii na Uniwersytecie Yale, odniósł się do BTC jako „kolejnego przykładu wybrednych ludzkich zachowań. Jest wspaniały„:
Interesuje mnie Bitcoin jako rodzaj bańki, jednak to nie znaczy, że zniknie, że pęknie na zawsze, może być z nami przez jakiś czas.

Shiller podkreśla, że zdaje sobie sprawę, że „inteligentni ludzie” zainwestowali w kryptowaluty, w tym wielu jego studentów, ale dodaje, że atrakcyjność kryptowaluty jest „historią, która moim zdaniem wykracza daleko poza zasługę tego pomysłu. Jest to bardziej psychologiczny aspekt, niż coś, co można powiązać z dziełem informatyki „.

Według Shillera istnieje „część” kryptowalutowej „bańki”, która jest niejako polityczna, ponieważ ludzie, którzy nie ufają swoim rządom, mogą ulec pokusie zainwestowania właśnie w wirtualne waluty.

We wrześniu zeszłego roku Shiller poszedł na „CNBC Fast Money” (talk show) wraz z Brianem Kelly’em, aby przemówić w ten sam sposób na temat kryptowalut, mówiąc, że „jakość tej historii przyciąga całe zainteresowanie”.

W piątek 13 kwietnia Brian Kelly powiedział w wywiadzie , że popiera prognozę inwestora, Tima Drapera , że cena Bitcoina może osiągnąć 250 000 dolarów do 2022 roku.