MKOl wyda ikony olimpijskie jako kolekcję NFT

MKOl wyda NFT z ikonami sportów

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) współpracuje z twórcą gier wideo nWay nad wydaniem kolekcji NFT, które będą zawierać ikony olimpijskie.

Kolekcja dziedzictwa olimpijskiego obejmie dziesiątki wydarzeń, od Letnich Igrzysk Olimpijskich 1896 w Atenach po Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi.

NFT trafią do sprzedaży od 17 czerwca. Witryna nWay otworzy dostęp do pakietów tokenów w cenie od 9 do 499 USD, w zależności od rzadkości.

Platforma P2P zostanie uruchomiona jeszcze w 2021 roku, na której kolekcjonerzy będą mogli handlować i wymieniać NFT. Na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Paryżu nWay wyda nową grę wideo, w której gracze będą mogli otrzymać bezpłatne cyfrowe odznaki.

Odznaki olimpijskie zostały pierwotnie pomyślane jako sposób na identyfikację sportowców, sędziów i działaczy, ale 125 lat później stały się tradycją olimpijską” – powiedział Timo Lamme, dyrektor zarządzający MKOl ds. usług telewizyjnych i marketingowych.

Nazwał też ogłoszenie kolekcji NFT „prawdziwą ewolucją tej tradycji”. W przeszłości wszyscy „od sportowców po obsługę wydarzeń, dziennikarzy i widzów” zbierali i wymieniali odznaki w wiosce olimpijskiej i poza nią, powiedział Lamme.


Comments (No)

Leave a Reply