Meebits. Twórcy CryptoPunks uruchomili nowy projekt NFT?

Cryptopunks mają następcę w 3d

Dotychczas na ogólnym tle NFT wyróżniał się projekt CryptoPunks, uruchomiony w czerwcu 2017 roku przez Larva Labs. Zawiera 10000 unikalnych obrazów powiązanych z tokenami w łańcuchu blokowym Ethereum. NFT służą do weryfikowania praw własności i przenoszenia ich między właścicielami.

Chociaż głównym mottem CryptoPunks jest prostota (pomijając komponent blockchain, projekt jest tak naprawdę algorytmicznym generatorem dwuwymiarowych obrazów pikselowych), status pioniera w przestrzeni NFT doprowadził do wzrostu cen jego tokenow na tle obecnego szumu do wielomilionowych kwot.

Teraz Larva Labs, składająca się z dwóch deweloperów Matt Hall i John Watkinson, zdecydowała się uruchomić nowy projekt NFT o nazwie Meebits. Meebits ma podobną koncepcję do CryptoPunks, ale obrazy 2D zostały zastąpione modelami 3D. Są tworzone z wokseli, czyli wolumetrycznych pikseli i bardziej przypominają bohaterów gier takich jak Minecraft i Roblox.

Programiści twierdzą, że stworzenie generatora modeli 3D okazało się znacznie trudniejsze niż generatora 2D dla CryptoPunks. „Od kilku lat bawimy się generatorem wokseli i jesteśmy dumni z wyniku” – piszą.

Unikalne cechy każdego NFT

Podobnie jak CryptoPunks, Meebits mają unikalne i rzadkie cechy, które mogą sprawić, że jeden token będzie droższy od drugiego. Po wydaniu wszystkich 20 000 Meebitów programiści obiecują opublikować plik danych postaci w rozproszonej pamięci masowej IPFS. Pozwoli to uniknąć ich usunięcia, jak to już miało miejsce w przypadku obrazów połączonych NFT przechowywanych w scentralizowanych systemach.

Wszyscy posiadacze CryptoPunks i Autoglyphs – drugiego projektu NFT Larva Labs – mogą otrzymać postać za darmo, płacąc tylko za przetworzenie transakcji na łańcuchu blokowym Ethereum. Tokeny z dwóch pierwszych projektów działają jak bilety i są przechowywane w portfelu właściciela, ale zostaną oznaczone jako „zrealizowane” w inteligentnej umowie Meebits. Dystrybucja potrwa tydzień. Możesz otrzymać darmowe Meebity na stronie projektu, łącząc portfel z CryptoPunks lub Autoglyphs. Tak więc, jeśli w najbliższych dniach będziesz kupować CryptoPunks lub Autoglify, warto sprawdzić adres obecnego właściciela na stronie Meebits, aby zobaczyć, czy otrzymał nowe tokeny projektu, czy nie.

Jednocześnie nikt, łącznie z twórcami, nie wie, jaką i jak wartościową postać stworzy generator. Możesz wymieniać Meebity w terminalu handlowym na stronie projektu . „Pomyśleliśmy, że byłoby wspaniale wymienić Meebits na Meebits. To przywołuje wspomnienia o tym, jak zbieraliśmy jako dzieci, kiedy pieniądze były rzadko wykorzystywane w transakcjach”- napisali deweloperzy, obiecując jednocześnie rozszerzenie możliwości wbudowanego rynku w nadchodzących tygodniach.

Meebity można również wymienić na eter. Według Openseado tej pory wypuszczono 15500 znaków w 4100 portfelach. Cena wywoławcza jednego NFT wynosi obecnie średnio 5 ETH (17200 USD), jednak większość transakcji z nieunikalnymi tokenami jest przeprowadzana na 2-3 ETH. Najdroższy NFT w kolekcji został sprzedany za 420 ETH (1,42 miliona dolarów). Wygląda jak rzadki kosmita z CryptoPunks.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.