Mike Novogratz: „Jestem pod wrażeniem Vitalika Buterina”

Założyciel Galaxy Digital, miliarder Mike Novogratz, powiedział, że jest „pod wrażeniem” współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina.

Gra w długą grę, starając się stworzyć coś, co ma wielką wartość”, powiedział Novogratz.

Tweet był odpowiedzią na to co napisał Buterin: „Stopy procentowe są znacznie wyższe niż te, które można uzyskać w tradycyjnym finansowaniu, w istocie albo tymczasowe okazje do arbitrażu, albo wiążą się z nieoczekiwanym ryzykiem” – współzałożyciel Ethereum.

Liam Horn, twórca Blockchain, przypomniał mu, że rozwój rynku DeFi przyciągnął do sieci kapitał, nowych programistów i pomysły. Buterin nie zaprzeczył temu, ale zauważył, że Ethereum nie powinno stać się zależne od tych projektów i „należy pamiętać o ryzyku systemowym”.

Ethereum to podstawa protokołów DeFi, których łączna kwota zablokowanych funduszy wyniosła 1,48 miliarda USD. Już 15 czerwca liczba ta spadła poniżej 1 miliarda dolarów, ale gwałtowny wzrost platformy Compound spowodował ponowny gwałtowny, aż 1,5-krotny wzrost.

Wielkość aktywów zablokowanych w protokole Compound przekroczyła 500 milionów USD i wyprzedziłą MakerDAO zajmując pierwsze miejsce w tej kategorii.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.