Cena tokena MATIC wzrosła o 180% w ciągu dwóch tygodni i nagle spadła o 70%

Token Matic Network, koncentrujący się na skalowalności blockchain, spadł o 70% w ciągu kilku godzin. Cena spadła z 0,042 USD do 0,013 przed niewielkim wzrostem.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni token wzrósł o 180%, a jego kapitalizacja przekroczyła 100 milionów USD.

Przyczyna tak drastycznego spadku jest nadal nieznana. Szef Binance, Changpeng Zhao, napisał na Twitterze:

Nasz zespół nadal bada dane, ale już wiadomo, że zespół Matic nie ma z tym nic wspólnego. Wielu dużych traderów spanikowało, uruchamiając cykl. Trudna będzie decyzja, na ile giełda powinna zakłócać handel

Sandip Nailwal, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Matic Network, powiedział również, że badają przyczynę incydentu.

Już wkrótce stanie się jasne, że za tym nie stoimy, ponieważ niektóre konta FUD próbują insynuować. Opublikujemy szczegółową analizę i wyjdziemy z tej oczywistej manipulacji silniejsi bardziej niż kiedykolwiek„- napisał.

Według słynnego analityka i tradera Alexa Kruegera może się to zdarzyć z dowolną, nawet dość dużą kryptowalutą.

Dostosuj sprzedaż za pomocą kapitalizacji rynkowej lub płynności portfela zamówień – i voila. Dlatego kryptowaluty są rajem dla traderów i piekłem dla inwestorów ” – pisze na Twitterze Kruger.


Sandeep Nailwal podczas sesji pytań i odpowiedzi AMA zasugerował, że to, co się stało, było skoordynowanym atakiem. Powiedział, że czas został specjalnie wybrany, gdy była noc w Indiach, a zespół Matic Network nie mógł na to zareagować.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.