Messi otrzymał bonus za podpisanie kontraktu w kryptowalucie PSG

Bonus wypłacono w fantokenach PSG

Lionel Messi został pierwszym piłkarzem w historii, który otrzymał tokeny kibica Paris Saint-Germain (PSG) w ramach premii za podpisanie kontraktu.

Argentyńska gwiazda piłki nożnej Lionel Messi, przenosząc się do francuskiego klubu piłkarskiego Paris Saint-Germain (PSG), podpisał umowę, która przewiduje uiszczenie części opłaty bonusowej w kryptowalucie PSG. Pisze o tym Reuters.

Klub poinformował w oświadczeniu, że „pakiet powitalny” Messiego zawiera $PSG Fan Tokens (PSG) wydane na platformie blockchain Socios.com. PSG nie podało, jaki procent premii został wypłacony w aktywach cyfrowych, ale zauważył, że gracz otrzymał z nich „dużą kwotę”. Nie ujawniono również wysokości wynagrodzenia.
Sportowiec wcześniej brał udział w krypto-inicjatywach. Na przykład w 2017 r. Messi pełnił funkcję ambasadora Sirin Labs, twórcy kryptowalutowych smartfonów FINNEY.

Paris Saint-Germain ma własną kryptowalutę – fantoken Paris Saint-Germain (PSG). Od 12 sierpnia 2021 r. kryptowaluta zajmuje 316. miejsce w rankingu kapitalizacji na CoinMarketCap. Token jest sprzedawany na 10 giełdach, w tym Binance i Upbit, w parach z kryptowalutami, stablecoinami i walutami fiat.
Na tle wiadomości, że Lionel Messi zostanie zawodnikiem PSG, wartość tokena znacznie wzrosła. W ciągu 24 godzin PSG zdołało wzrosnąć o prawie 20%, aktualizując lokalne maksimum na 43,70 USD.

Comments (No)

Leave a Reply