Automaty z napojami Coca-Coli przyjmują Bitcoin’a

Automaty z napojami firmy Amatil, dystrybutora Coca-Coli na Azję i Pacyfik będą teraz akceptować płatności w krypto. Jest to pokłosie porozumienia Amatil z firmą Centrapay.

Sieć ponad 2000 automatów Coca-Coli w Australii i Nowej Zelandii pozwoli na zakup konsumentom napojów za pomocą smartfona po zeskanowaniu kodu QR. Warunkiem zakupu jest posiadanie na telefonie portfela Sylo.

Sylo Smart Wallet to zdecentralizowana aplikacja-portfel, która posiada obsługę kryptowalut , takich jak Bitcoin (BTC) oraz dowolny token ERC-20.

Umowa firmy Centrapay z Coca-Cola Amatil – rzekomo jednym z największych na świecie rozlewni produktów Coca-Coli, obsługującym 270 milionów konsumentów – została przedstawiona jako pierwszy krok w zapewnieniu łatwiejszego dostępu do kryptografii dla globalnych konsumentów.

„Teraz pokazaliśmy, jak może działać w Australii i Nowej Zelandii, chcemy rozwijać działalność na całym świecie. Ustaliliśmy, że jesteśmy obecni w Ameryce Północnej i będziemy dalej kierować reklamy na rynek amerykański ”- powiedział Faury -CEO Centrapay

Centrapay koncentruje się na usuwaniu barier w przyjmowaniu technologii Web 3.0 – w szczególności zasobów cyfrowych i usług tożsamości cyfrowej – ma to na celu ułatwienia integracji i zaznajamiania się użytkowników z technologią i obsługą.

Jak wcześniej informował Cointelegraph, podczas gdy Centrapay i Coca-Cola Amatil koncentrują się na konsumentach i kupcach, inni rozlewacze Coca-Coli już przyjęli technologię blockchain po stronie łańcucha dostaw.

W listopadzie 2019 r. Coke One North America – firma technologiczna zarządzająca operacjami informatycznymi rozlewni giganta azaczęła używać rozwiązania blockchain opracowanego przez niemiecką firmę programistyczną SAP do zarządzania łańcuchem dostaw.

Firma nadzoruje wiele franszyz, które produkują, butelkują i wysyłają prawie 160 000 zamówień produktów Coca-Coli dziennie.

zródło:Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply