Liquid Network ma więcej bitcoinów niż Lightning Network

Badacze z Long Hash zauważyli, że ostatnio sidechain Blockstream Liquid ma więcej bitcoinów niż w bardziej znanym rozwiązaniu Layer 2 Lightning Network.


I chociaż Lightning Network może w nadchodzących latach być kluczowym elementem w skalowaniu płatności milionów użytkowników, dziś ogromna większość ludzi jest zainteresowana zasobami kryptograficznymi do celów czysto spekulacyjnych”, powiedziała firma.

Według nich oparty na bitcoinach łańcuch boczny, jest atrakcyjny ponieważ pomaga traderom szybciej przenosić środki między giełdami. Do tej pory rozwiązanie Liquid Network obejmowało wiele znanych platform handlowych, w tym Huobi Global i Bitfinex.

Poniższy wykres pokazuje, że na początku marca Liquid przekroczył Lightning Network (LN) pod względem liczby bitcoinów w obiegu:

Według Liquid.net w momencie pisania łańcucha bocznego Blockstream zaangażowano 953 BTC, podczas gdy kanały LN używały 925 BTC .

Całkowity koszt bitcoinów w kanałach Liquid i Lightning Network wynosi około 12,5 miliona USD. To jest dość niewiele w stosunku do całej sieci pierwszej kryptowaluty. Dla porównania sam Coinbase kontroluje około 10% podaży na rynku bitcoinów o wartości około 12,2 miliarda dolarów ”- twierdzą analitycy.

Technologie Liquid i Lightning Network wciąż się poprawiają. Na przykład zespół Blockstream ogłosił obniżenie opłat transakcyjnych do 0,1 Satoshi za bajt i rozszerzenie zakresu dowodów na poufne transakcje.

Pod koniec ubiegłego roku dyrektor strategiczny Blockstream, Samson Mow, ogłosił zakończenie testów technologii rozgałęziającej, dzięki której Lightning Network będzie w stanie przetwarzać większe ilości transakcji.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.