Disney blokuje rejestrację znaków towarowych TRON w USA

USPTO odrzuciło trzy aplikacje znaków towarowych związanych z platformą kryptowalutową TRON. Powodem był protest Disney Corporation, który wskazał na możliwe pomylenie z markami.

Chinese Raybo Technology, partner Tron Foundation, złożył wniosek o rejestrację znaków towarowych TRON , TRONNETWORK i TRONIX w lutym 2018 r. W sierpniu Disney złożył skargę do USPTO, po której chińska firma nie zakwestionowała argumentów. Pod tym względem dział stanął po stronie Disneya.

Disney dodał, że Fundacja Tron używa marki TRON z wielkimi literami, która bardzo przypomina markę franczyzy filmowej Disneya.

Raybo Technology jest właścicielem znaków towarowych TRON, TRX i Tronix w Chinach.

W Tron podeszli do tego procesu z dystansem. Nie zatrudnili nawet radcy prawnego w Stanach Zjednoczonych, chociaż USPTO im to nakazało. Nie odpowiedzieli na powiadomienia od agencji i po prostu porzucili aplikację”- powiedział Jake Cherwinsky, główny doradca prawny Związku.

Zasugerował również, że Disney może pozwać przedstawicieli Tron za skopiowanie istniejącej marki.

Justin Sun, założyciel TRON, stwierdził, że wszystkie raporty o konflikcie interesów z Disneyem to FUD. Podkreślił, że rodzaj produktu lub usługi jest wskazany we wniosku o rejestrację znaku towarowego w Stanach Zjednoczonych. Sun dodał, że wiele zgłoszeń złożonych przez przedstawicieli TRON w Stanach Zjednoczonych nie było krytykowanych przez Disney.

Tron będzie nadal używać rozpoznawalnej nazwy i marki”, napisał Sun.

Założyciel TRON jest znany z kontrowersyjnych sztuczek marketingowych, takich jak „ogłoszenia ogłoszeń”.

W niedawnym oświadczeniu wyraził chęć przekazania 1 miliona dolarów eko-aktywistce Grete Thunberg. Wcześniej zgłosił się na ochotnika, aby pomóc Jackowi Dorseyowi z Twittera stworzyć zdecentralizowany standard sieci społecznościowych, a wcześniej zaoferował pieniądze Changpengowi „CZ” Zhao w ramach funduszu FUD.

Obietnice Justina Suna zwykle się nie spełniają, co udowodnił latem – w ramach przygotowań do spotkania z Warrenem Buffettem, za które zapłacił rekordową kwotę 4,5 miliona dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply