Glassnode: „stabilizacja kursu bitcoin – cisza przed burzą”

Cena Bitcoina od kilku tygodni utrzymuje się w wąskim korytarzu między 30 000 a 35 000 USD. Analitycy Glassnode wymienili czynniki, które mogą podnieść kurs bitcoinów.

Po ostatnich wahaniach na rynku kryptowalut związanych z zakazami chińskich władz kopania i handlu kryptowalutami, kurs bitcoina ustabilizował się i utrzymuje się w wąskim przedziale. Na początku zeszłego tygodnia cena bitcoina przekroczyła 35 000 USD, ale dziś spadła do 31 918 USD, a do południa wzrosła do 32 500 USD. Analitycy z Glassnode poinformowali, że po tym, jak chińscy górnicy przenieśli się za granicę, hashrate sieci Bitcoin zaczął się poprawiać. Po niedawnym szczytowym współczynniku haszowania wynoszącym 55% od szczytu, teraz wynosi on do 39%. Jeśli utrzyma się na tym poziomie, oznaczałoby to, że prawie jedna trzecia górników objętych zakazami chińskich regulatorów już z powodzeniem osiedliła się w innych jurysdykcjach i uruchomiła ponownie swój sprzęt.

W tym artykule dowiesz się gdzie sprzedać bitcoiny

Badacze Glassnode uważają, że ogólny sentyment rynkowy może zależeć od tempa przywracania mocy obliczeniowej sieci Bitcoin. Odciąży to sprzedawców sprzętu górniczego. Tak więc w czerwcu Bitmain został zmuszony do zawieszenia sprzedaży koparek ASIC z powodu dużego napływu sprzętu na rynek wtórny. Ponadto liczba aktywnych górników bitcoinów ponownie rośnie, a oni w dość wysokim tempie zwiększają swoje rezerwy BTC, zmniejszając sprzedaż wydobywanych bitcoinów.

Im więcej bitcoinów trafi na giełdy, tym większe prawdopodobieństwo, że traderzy je sprzedają i na odwrót. Według ostatnich danych Glassnode użytkownicy wycofują około 2000 BTC dziennie ze scentralizowanych giełd. Według analityków, kilka miesięcy temu, gdy bitcoin był sprzedawany za około 60 000 USD, wyczerpały się również rezerwy walutowe w bitcoinach – wiele instytucji przesłało swoje bitcoiny do Grayscale GBTC Trust lub nadal je utrzymywało. Jednak po tym, jak kurs BTC spadł prawie o połowę, użytkownicy zaczęli masowo zwracać bitcoiny na platformy handlowe, aby jak najszybciej je sprzedać. Teraz sytuacja się zmienia, a wraz ze spadkiem zmienności bitcoinów coraz więcej użytkowników przesyła bitcoiny z giełd do swoich osobistych portfeli.

Biorąc pod uwagę, że bitcoin zaczął odradzać się po miesiącach zawirowań, ten pozytywny trend i utknięcie bitcoina w wąskim przedziale cenowym wydaje się być ciszą przed burzą” – powiedzieli analitycy Glassnode. Aktywność na rynkach kryptowalutowych instrumentów pochodnych również spada. Wskazuje to na spadek zainteresowania traderów spekulacją z wykorzystaniem pożyczonych środków. W rezultacie wolumen transakcji spot bitcoinami stopniowo się poprawia, co może podnieść kurs bitcoinów. Analitycy doszli do wniosku, że kolejny duży ruch ceny Bitcoin będzie napędzany przez bazową podaż i popyt, a nie transakcje spekulacyjne.

źródło: https://insights.glassnode.com/the-week-on-chain-week-28-2021/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.