Ktoś postawił 4 miliony dolarów na spadek kursu stablecoina TUSD

Grają na spadek TUSD

Duże pozycje na spadek TUSD otworzył jeden z użytkowników protokołu Aave. Wynika to z problemów ze stablecoinem — trader liczy na oddzielenie swojego kursu od dolara amerykańskiego.

Wcześniej programiści TrueUSD przestali wydawać swoje tokeny za pośrednictwem usługi powierniczej Prime Trust. Następnie przez krótki czas kurs TUSD spadł nawet do 0,996 USD, ale potem kurs powrócił.

Regulatorzy Nevady wydali później nakaz zawieszający Prime Trust. Wygląda na to, że jeden z użytkowników Aave uważa, że ​​w niedalekiej przyszłości stablecoin na masową skalę straci swój kołek. Aby otworzyć krótką pozycję, użytkownik złożył depozyt w wysokości 7,5 mln USDC jako zabezpieczenie na platformie Aave V2. Następnie pożyczył 4 miliony TUSD i od razu sprzedał je w zamian za USDC. Jest to standardowa taktyka w przypadku krótkich protokołów DeFi.

Deweloperzy TrueUSD powiedzieli wcześniej, że nie posiadają żadnych aktywów Prime Trust i nie są powiązani z tą usługą powierniczą, a inne usługi są wykorzystywane do emisji i spalania stabilnych monet.

TrueUSD pozostaje piątym stablecoinem pod względem kapitalizacji. W momencie publikacji liczba ta wynosiła 3,1 miliarda dolarów, a kurs oscylował wokół 1 dolara.

Comments (No)

Leave a Reply