Koniec współpracy Mastercard i Visa z Binance

Visa i Mastercard odmawiają Binance wydawania kart płatniczych

Mastercard i Visa odmawiają wydawania płatniczych kart kryptowalutowych dla Binance ze względu na problemy regulacyjne giełdy.

Od lipca Visa zamknęła wypuszczanie wspólnych produktów w Europie, powiedział agencji przedstawiciel platformy handlu kryptowalutami. Mastercard całkowicie zakończy współpracę z Binance we wrześniu.

Firmy płatnicze odmówiły komentarza w sprawie swoich decyzji.

W marcu CFTC złożyła pozew cywilny przeciwko Binance. Zdaniem resortu, giełda naruszyła zasady obrotu instrumentami pochodnymi, działając bez odpowiedniej rejestracji.

W czerwcu SEC wysunęła roszczenia przeciwko Binance i jego szefowi Changpengowi Zhao. Łącznie regulator postawił 13 zarzutów.

W obliczu presji regulacyjnej na giełdę w USA platforma wpadła w kłopoty w Europie. Binance wycofało wnioski licencyjne w Wielkiej Brytanii, Austrii, na Cyprze i ogłosiło wycofanie się z Holandii. Belgijski Urząd ds. Usług i Rynków Finansowych nakazał giełdzie zaprzestanie działalności. Media donosiły o śledztwie władz w związku z oddziałem Binance we Francji.

Po ratowaniu Signature Bank w marcu i likwidacji Silvergate Bank w tym samym miesiącu amerykański oddział giełdy doświadczył trudności bankowych. Platforma utrzymywała depozyty dolarowe klientów w tych instytucjach.

W maju Binance zawiesiło depozyty w walucie lokalnej dla australijskich użytkowników w związku z działaniami dostawcy usługi. Giełda zaprzestała także wpłat i wypłat środków w funtach brytyjskich w wyniku braku współpracy ze strony Paysafe.

Firma ogłosiła całkowite zaprzestanie świadczenia usług Binance od września. O wycofaniu się z giełdy poinformowała także cyfrowa platforma płatnicza Checkout.com.

Ten ostatni podjął decyzję o zamknięciu działającej od marca 2022 roku usługi Binance Connect (Bifinity) . Produkt umożliwił sprzedawcom akceptowanie płatności w kryptowalutach za pośrednictwem systemów Visa i Mastercard.

Inicjatywa Binance Card została uruchomiona przez giełdę w ramach szerszego przyjęcia aktywów cyfrowych. Umożliwiło użytkownikom płacenie za towary i usługi w kryptowalutach za pośrednictwem kart płatniczych.

Dzień wcześniej giełda ogłosiła, że ​​zaprzestanie wspierania produktu w Ameryce Łacińskiej i na Bliskim Wschodzie. Zgodnie z zapowiedzią problem ten będzie dotyczył mniej niż 1% użytkowników na odpowiednich rynkach.

Według Bloomberga mówimy o Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Bahrajnie. Krok dotyczy rozwiązania umowy przez Mastercard. Firma płatnicza wyjaśniła, że ​​nie ma to wpływu na inne programy z udziałem uczestników branży kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply