Nowa odsłona ethereum.org

Programiści drugiej największej kryptowaluty na świecie, Ethereum, zmienili główną stronę fundacji – ethereum.org.

Jak poinformowano na blogu blog.ethereum.org: „Jest to początek ponownego uruchomienia ethereum.org, a nie koniec„.

Nowa odsłona ethereum.org według jej twórców jest eksperymentem, który będzie się rozwijał pod dyktando społeczności – tak jak Ethereum (ETH).

Twórcy serwisu przekonują, że przy uruchamianiu nowego serwisu kierowali się trzema zasadami:

  • Ethereum.org to portal zasobów tworzonych przez społeczność
  • Będzie budowany od początku przez społeczność (strona jest prawie pusta, zawiera tylko cztery podstrony i wypełniać ją będą użytkownicy).
  • Ma to być nietypowa strona produktu: „Ethereum jest inne, a ethereum.org też powinno być inne. Nigdy nie będzie typową witryną produktu, ponieważ nie próbuje ci niczego sprzedać. Jest to strona internetowa dla społeczności, która zajmuje się tworzeniem: wprowadzaniem nowych programistów i użytkowników, edukowaniem siebie nawzajem oraz budowaniem„.

Mamy nadzieję, że ponowne uruchomienie portalu ethereum.org jako otwartego portalu dla społeczności będzie kontynuowało ten ważny trend. Ostatecznie nie ma lepszego sposobu na reprezentowanie Ethereum na świecie, niż podtrzymywanie ducha decentralizacji i niezależności„.

Prezentacja nowej strony Fundacji Ethereum zbiega się w czasie z długo oczekiwanym protokołem Proof of Stake w sieci Ethereum o nazwie Casper. Ma on być gotowy do końca czerwca br. Niedługo potem uruchomiony zostanie „sharding”, który zwiększy skalowalność ETH 1000-krotnie.

Jak te wszystkie zmiany wpłyną na wartość ETH? Jaka jest najbliższa przyszłość kryptowaluty Vitalika Buterina? Przekonamy się już niebawem 🙂

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.