Kolejna osoba potwierdza nadmiarowość zabezpieczenia Tether USDT

Wiceprezes bahamskiego banku Deltec, odniósł się do pojawiających się niedawno informacji o niedostatecznym zabezpieczeniu USDT.

Podczas podcastu Unchained prowadzonego przez Laurę Shin gościem był wiceprezes Deltec, Gregory Pepin. Zapytany czy Tether USDT ma pełne zabezpieczenie powiedział: „Każdy Tether jest wspierany przez rezerwy, a ich rezerwy przekraczają to, co jest w obiegu. Mamy bezpośredni dostęp do tych informacji, więc mogę to potwierdzić”.

Zapytany czy wszystkie dolary użyte do zabezpieczenia USDT znajdują się w jego banku, Pepin powiedział, że zabezpieczenie jest „w posiadaniu Deltec i prawdopodobnie innej instytucji”.

Pepin wydawał się dość zakłopotany bezpośrednimi pytaniami o zabezpieczenie na samym początku podcastu. Wytłumaczył jednak bardzo dokładnie czym jest Deltec, jak działa oraz w jak wygląda cały „związek” z Tetherem.

W 2020 r. Tether wyemitował 27,8 mld USDT w sieciach Ethereum, TRON i Omni. Spalił 4,05 mld USD w tym samym okresie. Od początku stycznia Tether wyemitował kolejne 5,2 mld USDT i spalił 500 mln USD. Uwalniał średnio 238,5 mln i spalał 23,1 mln dziennie. Wskaźnik emisji USDT w 2021 roku jest około trzykrotnie wyższy od średniej z 2020 roku.

Na swojej stronie internetowej Tether informuje, że rezerwy USDT składają się z „tradycyjnej waluty i ekwiwalentów gotówki i od czasu do czasu mogą obejmować inne aktywa i roszczenia pieniężne z tytułu pożyczek udzielonych przez Tether stronom trzecim, które mogą obejmować podmioty powiązane”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.