Jameson Lopp: „Zaatakowałem sieć testową Bitcoin”

Współzałożyciel platformy Casa przeprowadził tzw. atak Grierera na sieć testową Bitcoin. Atak przerwał synchronizację węzłów, co jako pierwsi zauważyli oszuści.

Jameson Lopp powiedział, że w wyniku jego ataku w ciągu zaledwie tygodnia powstało ponad 165 000 bloków. W normalnych warunkach ich stworzenie zajęłoby kilka lat.

„Atak Griera” polega na utworzeniu wielu transakcji, które zwiększają obciążenie sieci, zakłócając inne operacje. Zdaniem szefa działu technicznego platformy Lightning Labs, Leo Weese’a, atak spowodował awarię synchronizacji węzłów sieci testowej Bitcoin.

Jameson Lopp zapewniał z kolei, że celem ataku było wykazanie najsłabszych punktów blockchainu, a nie zamiar jego wyłączenia:

Zaatakowałem sieć testową Bitcoin i opowiadam się za zresetowaniem sieci testowej. Potrzebujemy gwarancji, że monety tej sieci nie będą miały żadnej wartości. Programiści nie powinni płacić za testowanie swojego oprogramowania.

Współzałożyciel Casa opowiadał się za naprawianiem błędów, które pozwalały na tworzenie wielu bloków w krótkim czasie. Jameson Lopp skarżył się, że atak na sieć testową jako pierwszy zauważyli przestępcy, a nie doświadczeni twórcy blockchaina, jednak w samym ataku wydano dokładnie 1 dolara, który był potrzebny na pokrycie kosztów prądu.

Comments (No)

Leave a Reply