Standard Chartered: Bitcoin osiągnął lokalne dno

Eksperci z międzynarodowego banku Standard Chartered podali, że Bitcoin osiągnął lokalne minimum na poziomie 56 500 dolarów. Według ich szacunków do końca 2025 roku koszt pierwszej kryptowaluty wyniesie 200 000 dolarów.

Zdaniem analityków banku sytuacja rynkowa stopniowo się poprawia, co pozwoliło zrewidować poprzednią prognozę, która zakładała spadek kursu Bitcoina do 50 000 dolarów. Powodem zmiany były pozytywne statystyki dotyczące zatrudnienia w Stanach Zjednoczonych oraz decyzja Fed w sprawie głównej stopy procentowej, która nie była tak „jastrzębia”, jak oczekiwali eksperci.

Powyższe czynniki okazały się istotne dla rynku, co spowodowało napływ środków do spotowych ETF-ów Bitcoin w wysokości 595 mln dolarów. Standard Chartered uważa, że ​​zainteresowanie Bitcoinem wspiera deficyt rządu USA i dług publiczny, co powoduje coraz większe zaniepokojenie rządu.

Inwestorzy szukają alternatyw, a Bitcoin, który już sięgnął dna, będzie dobrym zabezpieczeniem przed dedolaryzacją i spadkiem zaufania do rynku skarbów” – stwierdził bank w raporcie.

Eksperci Standard Chartered uważają, że ewentualne zwycięstwo kandydata Republikanów Donalda Trumpa w nadchodzących listopadowych wyborach prezydenckich w USA będzie pozytywnym czynnikiem dla rynku kryptowalut, ponieważ jego administracja uczyni otoczenie regulacyjne bardziej liberalnym.

Wcześniej analitycy Standard Chartered zrewidowali swoje docelowe prognozy cen Bitcoina i Ethereum na ten i kolejne lata, zapewniając, że obie kryptowaluty znacznie szybciej osiągną nowe rekordy.

Comments (No)

Leave a Reply