Jack Dorsey twierdzi, że ETH jest security

Jack Dorsey nazwany clownem

Jack Dorsey, CEO Block i założyciel Twittera, znalazł się w centrum kontrowersji w społeczności kryptowalutowej po tym, jak wygłosił swoje zdanie na temat Ethereum (ETH) jako papieru wartościowego. Dorsey, który jest znanym zwolennikiem Bitcoina, zaskoczył wielu swoim stanowiskiem, które jest zgodne z argumentami Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Dorsey twierdzi, że tylko trzy kryptowaluty są naprawdę odporne na regulacje rządowe: Bitcoin, TOR i Nostr. Pomimo jego przekonania, że te technologie są przyszłością, przyznaje, że są one nadal niedostępne dla większości ludzi.

Reakcje na stanowisko Dorseya były mieszane. Udi Wertheimer, twórca Bitcoin Ordinals, otwarcie skrytykował CEO Block, nazywając go „klaunem”. Z drugiej strony, Gabor Gurbach, doradca strategiczny w Tether i VanEck, zgadza się z Dorseya. Gurbach argumentuje, że recent transition of Ethereum to the Proof-of-Stake algorithm makes it a valuable security, predicting its increasing deflation over time. He also points out that staking ETH allows users to earn regular income without taking any actions, which is treated as an investment in securities.

W kontekście tego dyskursu warto wspomnieć, że w niedawnym pozwie przeciwko Binance, SEC wymieniła dziesięć tokenów, które według niej powinny być klasyfikowane jako papiery wartościowe. Wśród nich znajdują się ADA, FIL, SOL, MATIC, MANA, SAND, ALGO, COTI, AXS i ATOM.

Słowa kluczowe: Jack Dorsey, CEO Block, Ethereum, papier wartościowy, SEC, Bitcoin, TOR, Nostr, Udi Wertheimer, Bitcoin Ordinals, Gabor Gurbach, Tether, VanEck, Proof-of-Stake, staking, Binance, ADA, FIL, SOL, MATIC, MANA, SAND, ALGO, COTI, AXS, ATOM.

Comments (No)

Leave a Reply