Instytucje przeszły na Cardano

Instytucje inwestują w Cardano

Produkty skoncentrowane na kryptowalucie Cardano (ADA) okazały się w minionym tygodniu najpopularniejsze wśród inwestorów instytucjonalnych.

Z raportu CoinShares wynika, że ​​napływ dużego kapitału do ADA obserwowany jest na tle odpływu środków z funduszy skoncentrowanych na Bitcoin (BTC) i Ether (ETH).

Badacze odnotowali, że do końca minionego tygodnia instytucje zainwestowały około 10 milionów dolarów w produkty Cardano.

Jak podkreślono w raporcie, fundusze celujące w ten altcoin przyciągnęły największą ilość kapitału. Instytucje natomiast wycofały z funduszy bitcoin 110,9 mln dol. Odpływ z produktów ethereum wyniósł 12,6 mln dol.

Polkadot Cryptocurrency Products (DOT) zebrał w zeszłym tygodniu 5,5 miliona dolarów. Analitycy CoinShares podkreślili, że w ciągu ostatniego roku produkty inwestycyjne Cardano otrzymały od instytucji 24 mln dol., a fundusze BTC i ETH odpowiednio 4,13 mld dol. i 924 mln dol.

W tej chwili ADA zajmuje piąte miejsce w rankingu największych kryptowalut według CoinGecko. Cena ADA w dniu 25 maja wynosi około 1,46 USD.

link do raportu: https://coinshares.com/research/digital-asset-fund-flows

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.